۶ کسب و کاری که میتوان در خانه راه انداخت ژانویه25

برچسب ها

نوشته های مربوطه

به اشتراک بگذارید

۶ کسب و کاری که میتوان در خانه راه انداخت

امروزه که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و آگاهی و دانایی در زمینه های مختلف در حال گسترش است ، برای همه امکان دانستن این همه اطلاعات و تخصص ها در همه زمینه ها وجود ندارد. همین موضوع امکان فرصت های شغلی بسیاری را در خانه میدهد. از پیشه های آفرینشی مثل نقاشی ،نویسندگی یا تصویرگری تا شغل های مربوط به تجارت ،مثل بازاریابی محصولات مختلف.هیچ محدودیتی وجود ندارد. برای کارآفرینی باید نقاط  قوت و اشتیاق های خود را در نظر بگیرید.

همچنین پیشنهاد میشود با دوستان و اطرافیان خود نیز در این زمینه صحبت کنید تا بفهمید که آنها بیشتر کدامیک از مهارت های شما را تحسین میکنند. اگر افرادی قبلا شما را در زمینه خاصی تشویق میکردند ،وقتی ببینند شما آن را به عنوان پیشه خود برگزیدید ، هیجان زده میشوند و پشتیبانی آنها شما را کمک خواهد کرد و همین افراد بهترین تبلیغات برای شما خواهند بود.

شش شغلی که در ادامه خواهد آمد، میتواند الهام بخش بسیاری از افراد به خصوص خانم ها باشد تا کسب و کار خود را در خانه شروع کنند.

تدریس خصوصی

علاقه به اشتراک گذاشتن آگاهی و دانش خود در زمینه موسیقی ، دروس علمی یا غیره میتواند یک شغل در خانه لذتی بخشی باشد.از موضوعات مدارس ابتدایی مثل ریاضیات و جغرافی گرفته تا موضوعات پیشرفته از قبیل دروس دانشگاهی و تافل و غیره. به این موضوع پی خواهید برد که هیچ کمبود دانش آموزی در این زمینه که نیاز به تدریس خصوصی داشته باشند نیست. میتوانید این کار را با دریافت یک شهریه کم شروع کنید تا هم تجربه کافی را بدست آورید و هم مشتریان بیشتر

آشپزی

اگر شما هم جزء آن دسته از خانم هایی هستید که در آشپزی مورد تحسین اطرافیان قرار گرفته اید ، میتوانید به طور جدی روی این شغل خانگی فکر کنید. از شیرینی پزی و پخت نان گرفته تا غذاهای متنوع ایرانی و بین المللی. تنها چیزی که نیاز دارید گرفتن گواهینامه های مربوطه از سازمانهای بهداشتی است و بعد از آن یک همت بلند. دیگر نه استرس اجاره و حقوق کارگر را دارید و نه فروشگاه شیک برای عرضه. تنها سفارش میگیرید و تحویل میدهید.

نویسندگی /ترجمه

نویسندگی از جمله مشاغل است که بیشتر در محیط آرام خانه انجام میشود.اگر شما هم به اصطلاح قلم خوبی دارید و به موضوع مشخصی علاقه مند هستید یا از قدرت خلاقیت بالایی برخوردارید ،میتوانید نویسندگی را امتحان کنید. در این زمینه میتوانید با مطالعه زیاد و آموزش های آنلاین و غیرحضوری مهارت نوشتن را در خود تقویت و داشته های خود را بر روی کاغذ بیاورید. از کتاب های رمان و داستانی گرفته تا کتاب های آموزشی و کمک درسی. نگاهی به زندگینامه نویسندگان معروف و یا ناشران بزرگ میتواند الهام بخش شما در این شغل خانگی باشد. یا اگر به زبانی تسلط دارید میتوانید از مهارت خود برای ترجمه استفاده کنید که مشتری زیادی هم دارد.

خیاطی و طراحی مد

شاید بتوان گفت بیشترین شغل خانگی اکثر خانم های ایرانی خیاطی باشد. اما شما چه طور؟ شما هم میتوانید با کمی آموزش و در عین حال خلاقیت از این رشته به عنوان یک کسب و کار آن هم در خانه بهره ببرید.

بازاریابی

شاید کم و بیش با معنی بازاریابی آشنا باشید. خیلی از شرکت های کوچک و یا فروشگاه ها برای یافتن مشتری از سیستم های پیشرفته بازاریابی و کارمندان بیشتر برای این کار استفاده نمیکنند. اینجاست که شما میتوانید آنها را در پیدا کردن مشتری یاری کنید. که این بازاریابی میتواند از طریق تلفن یا اینترنت هم صورت گیرد. تنها کمی به آشنایی با فن بیان نیاز دارید که این هم با کمی جستجو در اینترنت و تمرین قابل دستیابی است.

فروش خانگی محصولات

از صنایع دستی و دست ساز خود گرفته تا اجناس ارزان قیمت خارجی و از آن طرف آب آمده! هیچ محدودیتی در آنچه که میفروشید وجود ندارد. تنها کافی است  محصولی قابل عرضه و فروش داشته باشید. نیازی هم نیست که این فروش حتما فیزیکی و حضوری صورت گیرد. میتوانید با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی هم این کار را انجام دهید. مثلا میتوانید نقاشی های خود را علاوه بر ایجاد گالری های در خانه در سایت های اینترنتی نیز برای فروش عرضه کنید. یا هر محصول دیگری که حتی میتواند نرم افزاری باشد. مثلا آشنا به برنامه نویسی هستید و برای نیاز خاصی برنامه ای بنویسید و عرضه کنید. وهزاران هزار محصول قابل فروش و عرضه دیگری که مثال زدن از آنها تمامی ندارد.

در پایان لازم به ذکر چند نکته ضروری است:

  • برای معرفی خدمات یا کالای خود حتما نیاز به بهره گیری از تبلیغات دارید. از درج آگهی خدمات یا کالای خود در سایت ها و نیازمندیهای محلی تا معرفی زبان به زبان دوستان و آشنایان و همسایگان.
  • تنها به داشته های الان خود اکتفا نکنید. اگر توانایی و استعدادی را در هر یک از این زمینه ها در خود میبینید ،حتما ابتدا به کامل شدن آن از طریق آموزش و جستجوهای اینترنتی و مطالعه و مشورت با باتجربه ها بپردازید.
  • از قوانین مربوطه ابتدا آگاهی پیدا کنید و تا حد امکان در گرفتن گواهینامه های مربوطه اقدام کنید مثل آشپزی و یا مواردی که با بهداشت و سلامتی سر و کار دارند.
  • توجه کنید که “خانه” فقط برای شروع است. میتوانید با همت و تلاش بیشتر کسب و کار خود را توسعه دهید و به کارآفرینی هم بپردازید.

شما هم اگر پیشنهاد دیگری در رابطه با شغل های خانگی دارید در نظرات بنویسید. اگر مطلب را هم دوست داشتید با دوستان به اشتراک بگذارید.