تبدیل صوت به نوشته برای زبان پارسی

Google Translate

شاید شما هم تا حالا شده که بعضی وقت ها حال و حوصله تایپ کردن موقع استفاده از گوشی همراه نداشته باشید و فقط بخواهید شما حرف بزنید و کلمات خودشون تایپ بشوند. خب برای این کار مسلما به یک نرم افزار برای تبدیل صوت نیاز دارید . اما موقع گشت و گذار تو اینترنت تبلیغات زیادی برای نرم افزارهایی که این کار را انجام میدهند و “پولی” هستند را مشاهده کردم. هم نمونه خارجی و هم نمونه ایرانی.

اما من و کسانی که تجربه کار کردن با اپ ترجمه گوگل یا همان Google Translate را دارند می دانند که این اپ رایگان همین کار را برای آنها انجام میدهد. با دقت بسیار بسیار عالی و مهمتر از همه برای زبان شیرین پارسی .

لذا خواستم برای کسانی که شاید تجربه کار کردن با این اپ بسیار خوب را ندارند این تجربه را به اشتراک بگذارم تا اگر به صورت اتفاقی با تبلیغ این جور اپ ها برخورد کردند بیخود و بی جهت پول خود را دور نریزند. چون نکته جالب اینجاست که اکثر این اپ ها به خصوص ایرانی ها از همان سرور قدرتمند گوگل برای این کار استفاده می کنند.

آموزش خاصی هم برای بهره بردن از این امکان اپ Google Translate نیاز ندارد. فقط باید زبان مبدا را در ترجمه ، پارسی انتخاب کرد و به اینترنت وصل بود. البته این امکان برای زبان انگلیسی در این اپ به صورت آفلاین، یعنی بدون نیاز به اینترنت وجود دارد و برای بقیه زبان ها نیز برای اینکه بتوان به صورت آفلاین استفاده کرد باید بسته مربوط به آن زبان را در تنظیمات نرم افزار دانلود کرد. که فعلا شرکت محترم گوگل برای زبانی غیر از انگلیسی بسته ای ارائه نداده است و باید منتظر ماند تا در آینده این کار پسندیده را نیز انجام دهد. البته لازم به ذکر است برای استفاده از این اپ نیاز به اینترنت با سرعت بالایی نمی باشد و مقدار اینترنت زیادی نیز مصرف نمی گردد.

البته با همین اپ امکانات دیگری نیز مثل “تبدیل دستخط به نوشته تایپ شده” و همینطور “تبدیل نوشته داخل عکس ها به نوشته تایپ شده” و قابل کپی نیز امکان پذیر است که اتفاقا برای همین قابلیت ها نیز نرم افزارهای پولی دیگری به صورت مجزا وجود دارد. اما شما با داشتن تنها این نرم افزار کاربردی عالی میتوانید همه این قابلیت ها را یک جا داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد استفاده از این نرم افزار در قسمت نظردهی پرسش خود را درج فرمایید.

پی نوشت مهم: 

امروز شرکت محترم گوگل بسته های آفلاین مربوط به ۵۲ زبان زنده دنیا از جمله زبان شیرین پارسی را در آپدیت جدید ارائه نمود و میتوان بدون نیاز به اینترنت از این امکانات برای زبان پارسی نیز استفاده نمود.

دانلود Google Translate برای اندروید

دانلود Google Translate برای ios