با این وضع بیکاری دوست دارید خانم بودید یا آقا؟ مهر۰۷

برچسب ها

نوشته های مربوطه

به اشتراک بگذارید

با این وضع بیکاری دوست دارید خانم بودید یا آقا؟

شاید شما هم مثل خیل عظیمی از جوانان بیکار، روزها را در روزنامه های نیازمندی شهر برای یافتن کاری مناسب خودتان سپری میکنید. اما به جرات میتوان گفت که اگر جنسیت شما خانم باشد کمتر از آقایان از یافتن کار نا امید خواهید شد. علتش هم واضح است. برای همین هم از روی بیکاری نشستم و نیازمندیهای دو روز متفاوت را بررسی کردم و آمار خانم و آقای فرصتهای شغلی مختلف را از آن در آوردم که به شرح زیر است:

از میان (۱۶۰) فرصت شغلی که در آنها مشخصا جنسیت را ذکر کرده بودند ، (۱۰۴ ) فرصت شغلی برای خانمها و ( ۵۶ )  فرصت شغلی برای آقایان بود.

در روز دیگر از میان ( ۱۲۵ ) فرصت شغلی دیگر که در آنها نیز مشخصا جنسیت مورد نظر را ذکر کرده بودند (۸۹ ) فرصت شغلی برای خانمها و فقط ( ۳۶ ) فرصت شغلی برای آقایان بود.

البته لازم به ذکر است که این آمار فقط مربوط به فرصت های شغلی بود که در آنها مشخصا گفته شده بود که خانم باشند و دیگر اینکه در این آمار فرصت های شغلی مانند پیک موتوری ،رانندگی پایه یک و غیره را با اینکه از جنسیت حرفی به میان نیامده اما مسلما جزء آقایان حساب کردم. که مسلما اگر موتور سواری برای خانم ها ممنوع نبود هم به خدا قسم فقط خانم میگرفتند! آگهی های دیگر هم که در آنها صحبتی از خانم و آقا آورده نشده بود، اگر با ایشان تماس بگیرید بیشتر خانم ها را ترجیح میدهند تا آقایان. خب همینه که میگن گل بود به سبزه نیز آراسته شد!!! البته بیشتر هم به این خاطره که میگن خانمها حقوق کمتری میگیرند یا برایشان بیمه نمیدهند. یا مثلا جاهایی (برای نمیدونم چه کارهایی) خانم مجرد ،با ظاهری آراسته و روابط عمومی بالا نیازمندند.این روابط عمومی هم خودش داستان شده. خلاصه اینکه ات چند سال آینده خانمها خودشان را آماده کنند برای کار در بیرون خانه و آقایان هم خودشان را آماده کنند برای کار داخل خانه یا همان خانه داری. حداقل این طوری آمار ازدواج بالاتر میره و میل به تشکیل خانواده بیشتر میشه. حالا با توجه به این وضعیت شما که بیکارید دوست دارید آقا بودید یا خانم؟