آموزش نجات تلفن همراه خیس شده +فیلم


شاید تا به حال شما هم از آن دسته از افرادی باشید که تلفن همراهتان که حتی ممکن است تازه هم خریده باشید خیس شده باشد .حالا به هر دلیلی مثل افتادن داخل جوی آب یا رودخانه یا حتی توالت!!! اما بی خبر از اینکه ممکن است راه نجاتی داشته باشد دست و پای خود را گم میکنید و کارهایی را میکنید که اصلا نباید بکنید و تلفن همراهتان را با دست خودتان نابود میکنید.

حالا در ادامه یک فیلم آموزشی برایتان قرار دادم که راه کاری را برای نجات تلفن همراهی که خیس شده است ارائه میدهد. ویژگی که این آموزش دارد این است که با ابزارهایی این کار صورت میگیرد که تقریبا در همه خانه ها در دسترس است. مثل برنج!!!

البته همانطور که در فیلم خواهید دید این راهکار و راهکارهای مشابه همواره صد در صد جواب نمیدهند و در بعضی مواقع کار از کار دیگر گذشته است.اما همانطور که در اول مطلب هم اشاره کردم با این راهکار امیدی برای بازگرداندن تلفن همراه وجود خواهد داشت که اگر درست عمل کنید در اکثر مواقع جواب میگیرید.

اما به طور خلاصه راه حلی که در این فیلم نیز آمده است بدین شرح است:

۱٫        در این فیلم ۳ گوشی iphone ,Blackberry و Android در یک ظرف آب به مدت ۶۰ ثانیه قرار داده میشوند.

۲٫        بعد از خارج کردن گوشی موبایل به هیچ عنوان آن را روشن نمیکنید واگر هم روشن است بلافاصله خاموشش کنید و بلافاصله (تاکید میکنم بلافاصله) باطری وسیم کارت آن را خارج میکنید. در این لحظه حفظ آرامش الزامی است تا بتوانید به سرعت این کار را انجام دهید.

۳٫        اگر گوشی موبایل با چیزی غیر از آب خیس شده باشد مثل شربت یا حتی (گلاب به روتون) مایعات توالت ،بعد از خارج نمودن باطری در مرحله قبل آن را با آب تمیز بشویید!

۴٫        بعد از آن اگر اسپری هوای فشرده در دسترس داشتید برای خشک کردن گوشی خیس شده استفاده کنید مگر نه به هیچ وجه از سشوار و یا بخاری و غیره برای خشک کردن استفاده نکنید.اگر هم اسپرس هوای فشرده نداشتید با یک دستمال کاغذی تا آنجا که ممکن است تلفن همراه را خشک کنید.

۵٫        سپس یک ظرف پر از برنج آماده کنید.حالا میپرسید چرا برنج؟ برنج خاصیت رطوبت گیری بسیار خوبی دارد.  البته به جای برنج میتوان از ژل سیلیکا(مواد مخصوص جاذب رطوبت) که در بازار هم هست استفاده کرد مثل همین بسته هایی که در جعبه کفش ها میگذارند. اما همانطور که گفتیم برنج بیشتر در دسترس است.

۶٫        باطری خارج شده و تلفن همراه را درون ظرف برنج گذاشته و با برنج همه قسمتها را میپوشانید. و تا ۴۸ ساعت سراغ ظرف نمیروید. بعد از ۴۸ ساعت باطری را داخل تلفن همراه قرار میدهید و بسم الله میگویید و تلفن همراه را روشن میکنید.اگر هم روشن نشد بگذارید تلفن شارژ شود و بعد دوباره امتحان کنید.

در پایان این فیلم فقط گوشی Iphone نجات پیدا کرد اما نا امید نشوید. چرا که در این فیلم ۶۰ ثانیه گوشیها داخل آب قرار گرفتند که زمان نسبتا زیادی است در حالی که در اکثر مواقع که این اتفاق برای گوشی های همراه میافتد در حد چند ثانیه است. که بلافاصله فرد گوشی را از داخل مثلا جوی آب یا همون جایی که میدونید !!! در می آورد.

امیدوارم از این آموزش استفاده کافی را ببرید.

دانلود فیلم نجات تلفن همراه خیس شده از لینک های زیر:

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم