۱۰ راه برای افزایش اعتماد به نفس در سال جدید

شروع سال جدید میتواند برای بعضی از  ما دلهره آور باشد. چرا که به خود قول داده ایم وزن کم کنیم، کمتر خرج کنیم یا بیشتر ورزش کنیم یا هر چیز دیگری. اما وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم، همه اینها تنها جنگیدن در نبردی دشوار است. پس اقدامات زیر را انجام دهید تا اعتماد به نفس خود را افزایش داده و در تمام طول سال قوی بمانید.

به پیرامون خود نگاه کنید

در مورد هر آنچه که در کنترل شما هست یا نیست فکر کنید.و و آنها را یادداشت کنید. بر چیزهایی که قدرت تغییر دادن آنها را دارید متمرکز شوید. محیط اطراف ، روابط و محیط کاری خود را ارزیابی کنید تا دریابید چه چیزهایی باعث ناراحتی شما میشوند و بر چیزهایی که به طور فعالانه میتوانید تغییر دهید تمرکز کنید. اگر هم از توانایی شما خارج است به آن اذعان کنید و بر روی کاغذ بنویسید و ادامه دهید و به جای آن انرژی خود را جای دیگری صرف کنید

از منفی بافی فرار کنید

اگر افراد یا موقعیت هایی هستند که باعث افسردگی شما میشوند، جایگاه آنها را در برنامه روزمره خود و یا حتی در کل زندگی خود مورد بازبینی قرار دهید. و به سمت دوستان و فعالیت هایی متمایل شوید که اثرات مثبتی بر روی شما دارند.

همه چیز را به خود نسبت ندهید

به یاد داشته باشید، شما فقط میتوانید نهایت تلاش خود را بکنید. وقتی چیزهای بدی اتفاق بیافتد خود را سرزنش نکنید. نفس عمیقی بکشید و دریابید که چه اقداماتی بعد از آن باید انجام دهید.

ورزش کنید

ورزش کردن به آزادسازی تنش های بوجود آمده در بدن شما به هنگام استرس ، کمک بسیار زیادی میکند. یک ورزش خوب میتواند به شما کمک کند تا احساس آرامش و طراوت کنید در عین حالی که اندورفین و اعتماد به نفس شما را نیز همزمان افزایش میدهد.

قرار ملاقات بگذارید

زمانتان را برای با دوستان و خانواده گذراندن  تنظیم کنید.  خوش گذراندن با افرادی که دوستشان دارید یک روش عالی برای افزایش عزت نفس است.

از استرس دوری کنید

یک نگاهی به منشا یا منشا های استرس در زندگی خود بکنید. آیا زیاد کار میکنید؟ آیا درگیر فعالیت های زیادی هستید؟ به جای اینکه به برنامه روزمره خود اجازه دهید تا شما را له کند، به دنبال راه هایی باشد تا زمان و فعالیت های خود را متعادل کنید تا باعث تقویت و تجدید قوای شما شود.

چیزهای جدید یاد بگیرید

یک سرگرمی جدید را شروع کنید. تازگی برای مغز و برای روح مفید است. علاوه بر اینکه به شما یک چشم انداز تازه ارائه میدهد، به شما کمک خواهد کرد تا احساس موفقیتتان افزایش یابد و بر احساس عزت نفستان افزوده شود.

به موفقیت خود اعتراف کنید

اهداف معقولی را برگزینید و با ایجاد معیارهای قابل اداره و کنترل پذیر، وقتی به آن اهداف دست می یابید ، اطمینان و اعتماد را در خود افزایش میدهید. وقتی به اهداف خود میرسید ، لحظه ای وقت بگذارید و به آنچه که انجام داده اید اذعان کنید. با اعتراف به موفقیت های خود ، در واقع رفتارهای مثبت خود را تقویت میکنید.

به دوست خود تلفن کنید

به دوست خود که چند وقتی است با او صحبت نکرده اید تلفن کنید. برقراری تماس یک روش عالی برای دریافت یک چشم انداز تازه است. سرمایه گذاری مجدد در یک رابطه به شما حس جدیدی از همراهی و مصاحبت میدهد. اینکه خودتان را بخشی از یک مجموعه ببینید، شما را در بدست آوردن و تقویت اعتماد به نفس کمک خواهد کرد.

ذهنتان را تغذیه کنید

خودتان را با موسیقی ، کتاب ها و برنامه هایی که حالتان را خوش میکند احاطه کنید. و از آهنگ ها و فیلم ها و چیزهایی که احساس بدی به شما میدهد ، دوری کنید. در عوض وقت خود را در غرق شدن در هنری که شما را ارضا میکند ، سپری کنید.