یک افزونه فایرفاکس جذاب

این افزونه فایرفاکس که قصد معرفی آن را دارم ImgLikeOpera نام دارد که کاری همچون دکمه Picture را در مرورگر Opera  انجام میدهد. این افزونه برای کاربران اینترنت کم سرعت و پر سرعت بسیار مفید است. کار این افزونه به این صورت است که با یک بار کلیک بر روی آن میتوانید از لود شدن تصاویر و فلش ها و بنرها جلوگیری کنید. در صورت نیاز با یک کلیک هم میتوانید تصاویر و بنرها را لود کنید. نقطه قوت این افزونه این است که با کلیک بر روی آن در حالت عدم لود تصاویر و یا حالت لود تصاویر نیازی به بارگزاری مجدد صفحه نیست و تنها تصاویر حذف یا لود میشوند. و دیگر اینکه میتوانید کلاَ در تنظیمات حالت پیش فرض را بر روی عدم لود تصاویر یا فقط تصاویر کش شده (قبلا لود شده) یا لود همه تصاویر قرار دهید تا مجبور نباشید برای هر تب یا پنجره جدید جداگانه این کار را انجام دهید . مثلا اگر حالت پیش فرض بر روی عدم لود شدن تصاویر باشد ،هر تب جدید که باز میکنید تصاویر بارگزاری نمیشوند و نیازی به کلیک کردن بر روی افزونه نیست و اگر هم نیاز به دیدن تصاویر داشتید با یک کلیک و بدون بارگزاری مجدد صفحه ،فقط تصاویر لود (بارگزاری) میشوند.

این افزونه برای کاربران اینترنت کم سرعت بسیار مفید است .چون کسانی که نیاز به دیدن تصاویر یک صفحه ندارند و فقط مطالب صفحه برای آنها مهم است ،سریع صفحه را بارگزاری کنند. برای کاربران اینترنت پر سرعت هم مفید است ،چرا که با توجه به محدودیت های ترافیکی که برای این نوع کاربران مانند کاربران ADSL وجود دارد ، این افزونه به صرفه جویی در مصرف ترافیک خیلی کمک میکند و از لود شدن تصاویر ناخواسته در صفحات اینترنت (مثل تبلیغات یا دیگر تصاویر) جلوگیری میکند و ترافیک بیشتری را برای کاربر ذخیره میکند.

برای دریافت این افزونه به این لینک زیر مراجعه فرمایید و در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با کار کردن با افزونه سوالات خود را در قسمت نظرات درج فرمایید.