سیگاری ها لطفا سیگار بکشید اما… دسامبر01

برچسب ها

نوشته های مربوطه

به اشتراک بگذارید

سیگاری ها لطفا سیگار بکشید اما…

امروز(۱۱ خرداد) روز جهانی بدون دخانیات است.بدین مناسبت مطلبی را خواستم بنویسم که فکر نکنم تا به حال کسی گفته باشه.

معمولا  همه به مناسبت این روز به افراد سیگاری میگن سیگار نکشید .چون که سیگار بده ، سرطان زاست، ریه ها را از بین می بره و هزار تا مرض دیگه.اما کو گوش شنوا؟ سیگاری ها که کمتر نمیشن هیچ ،روز به روز زیادتر هم میشن.

دیروز یک آمار جالب شنیدم که یکی از مسئولین می گفت روزانه فقط توی ایران پنج میلیارد تومان سیگار دود میشه میره هوا(آمار مربوط به سال ۱۳۸۹). فکرش را بکن روزی پنج میلیارد تومان. دو تا سه برابر این مقدار هم خرج درمان بیماریهای ناشی از کشیدن سیگار میشود. حالا بماند که با این پول چه کارها که میشه کرد. از مدرسه سازی و بیمارستان و نیروگاه و پالایشگاه و… اما همین طور که گفتم کو گوش شنوا.

اما چیزی که من میخواهم به مناسبت این روز به افراد سیگاری بگم اینه که آقایان و خانمهای سیگاری لطفا سیگار بکشید اما خواهش میکنم سیگار ایرانی بکشید. حداقل این کار را که میتوانید بکنید. هر چقدر خواستید سیگار بکشید ، اصلا مصرفتون را دو برابر بکنید، روزی ۱۰ میلیارد تومان سیگار بکشید، اما شما را به خدا حد اقل سیگار ایرانی بکشید که این پول تو جیب این شرکت های آمریکایی و  بعضا صهیونیستی نره که روز به روز با پولهایی که شما تو جیبشون میکنید گنده تر بشند و همون پول را خرج بیچاره کردن من و شما بکنند. فکرش را بکنید شمایی که پول خرج سیگار آمریکایی میکنید در واقع به طور غیر مستقیم دارید با آنها شریک میشید ،در هزینه گلوله و موشک و همه جنایاتی که ارتش آمریکا و اسرائیل با کمک همین شرکت ها دارند انجام می دهند. شاید باور نکنید اما یک جستجوی ساده اینترنتی بکنید، در مورد شرکت هایی که به اسرائیل کمک می کنند. آن وقت متوجه میشوید و مارک سیگارهای آمریکایی و صهیونیستی را که هر روز توسط شمای سیگاری دارید پول برایش میدهید و دود میکنید هوا را، می بینید.

پس ببینید شوخی شوخی جدی شد و شمایی که با دیدن کشت و کشتار در عراق و افغانستان و فلسطین و … دلتون به درد میاد و از ته دل نفرین میکنید که الهی جز جیگر بگیرند و الهی باعث  و بانیش لا خاک بره و این حرفا ، میبینید که ای داد بی داد ، این پول ها را از کجا میارند ، کی داره اینقدر پول تو جیب اینها میکنه که هر روز موشک های چند هزار دلاری را اینقدر راحت میریزن سر این بیچاره ها . آنوقت متوجه موضوع میشوید .

البته این موضوع برای محصولات دیگر هم صدق میکنه. اما سیگار از جمله اقلامی است که هم استفاده روزانه آن زیاده  و هم از جمله جنس های آمریکایی است که زیاد تو کشورمون پیدا میشه و تحریم نیستیم!!!.

پس آقایان و خانمهای سیگاری لطفا سیگار بکشید، اما خواهشاً سیگار ایرانی بکشید.