ابلیس را بهتر بشناسیم مارس01

برچسب ها

نوشته های مربوطه

به اشتراک بگذارید

ابلیس را بهتر بشناسیم

آدمی هر گاه طرف مقابلش را بشناسد ،خیلی خوب میتواند با او رفتار کند.حالا چه آن طرف دوست باشد یا دشمن.شیطان هم یکی از کسانی است که ما انسانها همگی با او طرفیم.حالا اگر بفهمیم این دشمن ما چه جنسیه؟ چی میخوره؟ چی کار میکنه؟ چه شکلیه؟ کجا زندگی میکنه؟ بهتر میتوانیم از پسش بر بیاییم و به قول معروف گول شیطان را نخوریم. مطالبی که در ادامه میارم خیلی خیلی خیلی جالبه .ارزش ده دقیقه وقت گذاشتن را داره.

 

آدمی هر گاه طرف مقابلش را بشناسد ،خیلی خوب میتواند با او رفتار کند.حالا چه آن طرف دوست باشد یا دشمن.شیطان هم یکی از کسانی است که ما انسانها همگی با او طرفیم.حالا اگر بفهمیم این دشمن ما چه جنسیه؟ چی میخوره؟ چی کار میکنه؟ چه شکلیه؟ کجا زندگی میکنه؟ بهتر میتوانیم از پسش بر بیاییم و به قول معروف گول شیطان را نخوریم. مطالبی که در ادامه میارم خیلی خیلی خیلی جالبه .ارزش ده دقیقه وقت گذاشتن را داره.

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است.قبل از اینکه از بهشت رانده شود، خدا را بسیار عبادت میکرد.به همین دلیل عزازیل نام گرفت.

حضرت علی (ع) فرمودند:

شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید. وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که به آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس. شیطان به خدا گفت: من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم و خودت فرموده ای که هر کسی مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او میدهم.

خداوند فرمود: هر چه در دنیا بخواهی به تو عطا میکنم.

شیطان گفت:

اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم . خدا فرمود تا آن روز تو را مهلت میدهم.

دوم اینکه در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم که آنها را به گمراهی بکشانند.خداوند باز هم قبول کرد.

سوم اینکه از تو میخواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او را به معصیت بکشانم.

چهارم اینکه میخواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما آنها را ببینیم.

پنجم اینکه میخواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که میخواهم در آیم و هر کجا که میخواهم بروم.

ششم اینکه میخواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم (یعنی حتی وقتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر باشد و انسان را وسوسه کند) .امام محمد باقر (ع) می فرماید: هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه میشود.در آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و می گوید اگر بر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو میدهم.شیطان وقتی ناامید میشود آب را میریزد و میگوید من از تو بیزارم و میرود.

هفتم اینکه از تو میخواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم.

خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را برآورده میکنم.ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم میفرستم.

سپس شیطان میگوید :ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه انسانها را گمراه میکنم مگر عده معدودی که بنده خاص تو هستند. سپس گفت:

حالا که مرا بیرون میکنی جایی برای زندگی کردنم معین کن.خداوند فرمود تو را در حمام ها و هر کجایی که محل رفت و آمد مردم است قرار میدهم.

شیطان گفت: غذای من چه باشد؟ خداوند فرمود : سر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم) برده نشود.بنشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور. حضرت امام محمد باقر (ع) در این باره میفرماید: اگر اول غذا یادتان رفت بسم ا… الرحمن الرحیم بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده برگرداند.

شیطان گفت: من احتیاج به آب دارم. خداوند فرمود: آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد.

شیطان گفت: برای من کتابی قرار بده . خداوند فرمود: کتاب تو وشم است (کتابهای سحر و جادو).__اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود__.

شیطان گفت: برای من حدیثی قرار بده . خداوند فرمود: حدیث تو دروغ است.

شیطان گفت: برای من دام و وسیله شکاری قرار بده. خداوند فرمود: زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردم قرار دادم.

روزی حضرت محمد (ص) شیطان را در مسجدالحرام دید .پیش او رفت و به او گفت: ای ملعون چرا ناراحتی؟

شیطان گفت: زیرا این همه تلاش میکنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت آنها را شفاعت میکنی و تمام زحمات مرا به هدر میدهی.به همین خاطر با تو دشمنم.

حضرت محمد (ص) فرمودند از امتم چرا ناراحتی؟

شیطان گفت: امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند.

اول اینکه وقتی به هم میرسند سلام میکنند که سلام نام خداست و من از این اسم میترسم.

دوم اینکه وقتی همدیگر را میبینند به یکدیگر دست میدهند و تا دستهایشان را از هم جدا نکنند گناهانشان بخشیده میشود.

سوم اینکه وقتی میخواهند غذا بخورند بسم ا… میگویند و من دیگر نمیتوانم غذا بخورم و گرسنه میمانم.

چهارم اینکه بعد از غذا خوردن الحمد ا… میگویند.

پنجم اینکه وقتی اسم تو می آید بلند بلند صلوات ختم میکنند و آنقدر ثواب آن زیاد است که من فرار میکنم.

ششم اینکه وقتی میخواهند کاری بکنند ان شاء الله میگویند و من دیگر نمیتوانم در آن کار دخالت کنم و آنها را برهم زنم.

هفتم اینکه صدقه میدهند و وقتی که صدقه میدهند هم کناهانشان آمرزیده میشود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور میکنند.__ به همین دلیل حضرت نبی اکرم (ص) فرمودند: وقتی انسان دستش را در جیبش میکند تا صدقه دهد.هفتاد شیطان دست او را میگیرند تا او را منصرف نمایند.

هشتم اینکه آنان  قرآن میخوانند و در خانه ای که قرآن خوانده میشود دیگر جایی برای من نمیماند .چون در آن خانه ملائکه رفت و آمد میکنند.

  نهم اینکه مرا زیاد لعنت میکنند و با هر لعنت یک زخم بر من می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم آنها خوب نمیشود.

دهم اینکه هنگامی که گناه میکنند سریع توبه میکنند و زحمت مرا به هدر میدهند.

یازدهم اینکه عطسه که میکنند الحمد ا… میگویند ._ حضرت فرمودند: عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و و قتی عطسه میکنید باید الحمد ا… بگویید. همچنین می فرماید: وقتی انسان نماز میخواند شیطان از او دور میشود.به خصوص اگر سجده او طولانی باشد، شیطان از روی عصبانیت و ناراحتی فریاد میکشد.

امیدوارم این مطلب برای شما خواننده گرامی مفید واقع شده باشه و در اختیار دیگران هم قرار دهید.