آموزش دیدن پیج هایی که در فیسبوک لایک کرده ایم

فیسبوک بخشی از زندگی نسل جدید و حتی قدیمی شده است. چرا که قدم به یک جامعه یا بهتر بگویم دنیای مجازی گذاشته اند که میتوانند علاقه مندی هایشان را با دوستان خود به اشتراک بگذارند یا در مورد زمینه های مورد علاقه خود اطلاعات گوناگونی کسب کنند.که یکی از این راه های کسب اطلاعات لایک کردن پیج های مورد علاقه است. اما با گذشت زمان ممکن است تعداد این پیج ها سر به فلک بکشد و مدیریت آنها سخت گردد یا دیدن نوشته های تازه صفحات لایک کرده مشکلتر شود و بخواهیم تعدادی صفحات را آنلایک (unlike) کنیم یا از دنبال کردن آنها انصراف دهیم. برای همین دیدن پیج هایی که تا به حال در فیسبوک لایک کرده ایم برای بعضی ها تبدیل به یک معمایی شده که در سایت های فارسی زبان هم تا به حال اشاره ای به آن نشده است. این بود که تصمیم گرفتم این آموزش کاربردی و در عین حال بسیار ساده را قرار بدهم.

برای این کار چند روش وجود دارد که ساده ترین آنها مراجعه به صفحه www.Facebook.com/Pages به طور مستقیم است. همانطور که در عکس بالا مشاهده میفرمایید در این صفحه با کلیک کردن بر روی Pages I Like تمامی صفحاتی را که در طول عضویت در فیسبوک لایک کرده ایم را به ترتیب تاریخ نشان میدهد. و با کلیک کردن بر روی دکمه Liked روبروی عنوان صفحه به راحتی میتوان آن ها را مدیریت کرد.

البته روش های دیگری هم برای این کار وجود دارد که یکی از آنها مربوط میشود به کسانی که قابلیت Timeline را هنوز فعال نکرده اند. این دسته از افراد با مراجعه به قسمت Info در پروفایل خود میتوانند صفحات لایک کرده را در قسمت Arts and Entertainment یا Activities an Interests مشاهده کنند که اگر تعداد آنها بسیار زیاد باشد با زدن More   میتوانند بقیه آنها را مشاهده کنند.

کسانی هم که قابلیت Timeline را فعال کرده اند با رفتن به پروفایل خود به قسمت Likes میتوانند صفحات لایک شده را ببینند.